Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kon milosnika przyjaciol koni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Pomóż koniom
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sandi
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 12 Sty. 2007, 14:43    Temat postu: Kon milosnika przyjaciol koni Odpowiedz z cytatem

Nie wiem gdzie to pokazać, gdzie podać. Przejezdzam codziennie do pracy obok osoby,która wiem to na pewno należy do Miłośników przyjaciół koni a jej kon to musze napisać brzydko wrak konia. Zebralam sie wreszcie na odwagę i zrobiłam fotki aby pokazać to całemu światu. Konik jest tak strasznie kochany, że normalnie nic tylko płakać nad nim żewnym głosem. Tulił się do mnie jak małe bezbronne dzieciątko - zaniosłam mu chleba pokrojonego - zjadl w kilka sekund.
To odbywa się w woj. ślaskim w regionie Wodzisławia Sląskiego. Czy znacie w tamtych rejonach kogoś, kto zajmuje się kontrolą zwierząt lub jakies towarzystwo gdzie możnaby to zgłosic i zajęto by się tym konkretnie.
Tak strasznie mi szkoda tego konika Sad
Ja nie naleze do zadnego stowarzyszenia ale nie jestem ani nigdy nie bylam obojetna na cierpienie zwierząt. Uważam iż jeżeli już człowiek zdecyduje się na jakiekolwiek zwierze powinien mieć czas aby się nim zająć i zapewnic mu wszystko, co najlepsze.
U tej osoby kazde zwierze jest takie biedne. Znalazłam tam jeszcze pieknego psa rasy biggle - biedak lata zawieszony na sznurku czy to leje czy snieg pada - ma wprawdzie garnek obok ale w garnku pusto i zadnego schronienia bo to pudlo zbite z desek nie mozna nazwac schronieniem.
Obok w klatce lata pies - owczarek niemiecki - biedaczek tez nie ma co jesc.
Te psy nie szczekaja tylko wyją.
Tak samo barany - jeżdzilam tam latem czy lało jak z cebra czy była burza z błyskawicami one staly upięte i musiały cierpieć. Widze to codziennie. I kon tak samo - ma zamkniete ogrodzenie - nie moze sobie sam wyjsc z niej do chlewa gdy leje.
Czy te zwierzaczki muszą tak cierpiec? One nie potrafią mówić. Jak my czegos z tym nie zrobimy to marnie się to skończy.

Oto fotki:
Koń

Prosze spojrzec w jakim zanidbanym stanie jest kon. Chyba jeszcze nigdy nie byl czyszczony. A obejscie - szkoda gadac.

Pies:

i barany: prosze zwrocic uwagę jakie ubrodzone. Na polu nie ma co jesc bo jest zima i co to za trawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dioda
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Pią. 12 Sty. 2007, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie mi się zaraz oberwie....
Nie wiem...hmmm..z załączonych zdjęć , nie wynika , żeby zwierzęta były zagłodzone .
Biggle wygląda całkiem , całkiem , konik oprócz tego , że jest wypanierkowany wygląda w miarę. Chyba nawet kopytka są " zrobione ".
A chlebek...hmmm...daj moim " ptysiom " to też Cię będą kochać... po zjedzeniu w mgnieniu oka.
Barany hasają wesoło na otwartej przestrzeni...myślę , że nie jest tak źle...
Sandi , a może ten piesek ( mówię o Bigglu ) przebywa w domu , a na dwór jest " wypuszczany " w ten właśnie sposób ?

Ale ...może ktoś jest z tych okolic i zorientuje się w sytuacji na żywo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Pią. 12 Sty. 2007, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie widzę wychudzenia konia, ani psa.
A koń nie wygląda na zaniedbalengo, tylko wytarzał się w blocie.
Gdyby dzisiaj ktos zobaczył moje Oh!
Wytarzały się w błocie śliczności- a pada cały dzień.
Też ktos mógłby zrobić zdjęcie i opublikowac pod tytułem- jakie te konie brudne, zaniedbane.
Mam nadzieje, że miłośnicy zwierząt, nie podkarmiają moich, bo np przyjdzie im do głowy dac świeży chleb, lub spleśniały Evil or Very Mad
Albo inny pokarm, który może wywołać kolkę.

Może powinno się przy ogrodzeniach z końmi dawać wielkie tablice- nie karmić koni Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kenna
rumak
rumak

PostWysłany: Pią. 12 Sty. 2007, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandi, dobrze że zamieściłaś zdjęcia, bo na nich widać dość dokładnie, że koń dobrze karmiony, nie widać nigdzie żeber ani wystającej miednicy. Ale nawet wychudzenie nie może stanowić o tym, że koń jest źle traktowany, bo jak wszyscy wiemy, medycyna zna takie przypadki, gdzie nawet sondą nie utuczysz Wink (folbluty niektóre itp.). W każdym razie koń jak na mój laicki gust nie wygląda podejrzanie. Jest nawet szczęśliwy w kwestii upanierkowania (koń jest albo czysty, albo szczęśliwy - ten na zdjęciu ma fuksa być w tym drugim położeniu) Wink Co do pieska - też nie wygląda na zabiedzonego, a i jego uwiązanie - raczej tymczasowe. Wygląda jakby na loży na dzień przymocowywany? Rolling Eyes Może nie jest to sposób godny polecenia, ale i chyba nic specjalnego mu się nie dzieje. Co do baranów, to nie mam w tym temacie nawet powszechnej wiedzy, więc sobie odpuszczę opinię Laughing

Mam nadzieję, że ten chlebek, który konikowi dałaś, to suchy był? Niewysuszony albo spleśniały może być bardzo szkodliwy Evil or Very Mad
Powrót do góry
Barbel
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 12 Sty. 2007, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam niedaleko Wodzisławia. Mogę sprawdzić osobiście. Napisz mi na priwa to tam zajrzę.
ps
Nasze kunie wyglądają jeszcze gorzej opanierowane w błotku; po godzinie pracy nad odgruzowywaniem są podobne do tych z książek, ale wypuszczone na wybieg (spędzają tam ok 10 godzin dziennie) od razu się tarzają. Jest nawet kolejka do ulubionego błotka Very Happy
Powrót do góry
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Pią. 12 Sty. 2007, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guli napisał:

Może powinno się przy ogrodzeniach z końmi dawać wielkie tablice- nie karmić koni Idea

I jeszcze dodatkowo, tablicę z napisem:

ZAKAZ PODCHODZENIA, DOTYKANIA I FOTOGRAFOWANIA
Tak
Powrót do góry
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Pon. 15 Sty. 2007, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
barany: prosze zwrocic uwagę jakie ubrodzone.

No faktycznie- ubrudzone.U nas na Podhalu górale codziennie swoje owce szczotkują a kąpią raz w tygodniu.
Nawet jeśli sprawa jest poważna i zwierzaki cierpią to argument o brudnych baranach odradzam.Bo jest zbyt zabawny.
Beagle lubią się wałęsać i może stąd areszt na taśmie?
Poza tym one jako psy myśliwskie mają taki "grający" głos.Tak szczekają wyjąco.Może wcale nie z głodu.Ten z fotek jest tłusty.
Koń mnie zaniepokoił-ma smutne spojrzenie.Chudy nie jest.Wypanierowany tak-bardzo.Ale na tej podstawie w deszczowe dni to i nasze konie pod TOZ podchodzą.
Trzymanie koni na wybiegach bez względu na pogodę-było tu opisywane-i jest wiele argumentów na to,że na zdrowie nie szkodzi a przeciwnie -hartuje.

Tu dwudniowy maluch na spacerku w błocie,śniegu.Też się wypanierował zaraz po sesji zdjęciowej. Very Happy
Posprawdzaj jeszcze,żeby poszukac argumentów mocnych.Jak znajdziesz-do boju!
Powrót do góry
Barbel
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pon. 15 Sty. 2007, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na razie nie ma odzewu, rzeczona wrażliwa duszyczka sie do mnie nie odezwała, a ze zdjęć nie mogę zgadnąć gdzie to jest. Czekam, bo co 4 oczy to nie dwa!!! Very Happy
Powrót do góry
panna Immortal
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pon. 08 Mar. 2010, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koń brudny,fakt. Ale czy wychudzony...hmmm,nie sądzę.

Ze zdjęć wynika jasno,że pies jest uwiązany a barany i koń brudne. Tak jak powiedziała kenna: "nie widać nigdzie żeber ani wystającej miednicy" Co do chleba, każdy koń zje ci go w kilka sekund. Przeraża mnie jedynie to, że nie wiesz, gdzie ewentualnie zgłosić takie sytuacje(np. gdyby faktycznie koniowi działa się krzywda). Jest Pegaus, jest kilka innych organizacji.Można chociaż e-maila wysłać...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Pomóż koniom Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: