Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Automatyczne logowanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Komunikaty, obsługa i działanie forum.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cinka
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Czw. 18 Maj. 2006, 16:17    Temat postu: Automatyczne logowanie Odpowiedz z cytatem

Hmm.. od jaki dwóch tygodni nie loguje mi się automatycznie Szkapa. Jak się loguje na dole to oczywiście zaznaczam zaloguj mnie atoamtycznie przy kazdej wizycie i nic :/... Może coś trzeba w profiu zmienić? A może wina komputera? Strasznie mnie to denerwuje, że za kazdym razem muszę się logować ;/
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Czw. 18 Maj. 2006, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spóbuj przed kolejnym logowaniem usunąć wszystki pliki cookie.
No i wtedy zaloguj się, zaznaczając to atomatyczne logowanie przy następnej wizycie. To nie dotyczy tylko Szkapy - czasem trzeba zrobić taką czystkę, usuwając nawet wszystkie pliki z "temporary internet files". Wszystkie co potrzeba jest w narzędziach przeglądarki.

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cinka
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Czw. 18 Maj. 2006, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TB dzieki spróbuję zrobić tak jak poradziłeś.
otak
roczniak
roczniak

PostWysłany: Sro. 13 Wrz. 2006, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podłączam się do wątku. ja się loguję "ręcznie" przy wejściu na stronę. po kilkunastu minutach gdy stronka sobie wisi otwarta, muszę się logować od nowa. wkurza mnie to trochę, bo już kilka razy napisałam odpowiedzi na posty, po czym nacisnęłam "wyślij" i zostałąm odesłana do strony logowania. a post, rzecz jasna, diabli wzięli. właśnie przed chwilą na przykład, rozpisałam się i szlag. jestem za leniwa, żeby jeszcze raz od nowa. cookies już wyczyściłam. jakieś pomysły? na innych stronach nie mam takiego problemu.... Confused
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sro. 13 Wrz. 2006, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi kilkunastoma minutami, to bujasz troszkę? Przyznaj się bez bicia. Co Ty na to?

Dla Waszego bezpieczeństwa jest coś takiego jak "długość sesji".
Jest to czas, po którym zostajecie wylogowani jeśli nie wykonaliście żadnego ruchu. To na pewno, a być może - niezależnie od ruchów? Nigdy tego nie testowałem ale wydaje mi się, że czasem siedzę na Szkapie parę godzin i nie wylogowuje mnie, bo wykonuję ruchy. Milczy

Przy czym otwarte okienko do wpisywania wiadomości i samo wklepywanie, to nie jest ruch. Ruchem jest wtedy np. naciśnięcie "podglądu".

Ten czas był ustawiony na 3600 sekund, czyli na godzinę.
Teraz wydłużyłem go do 7200 sekund.

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hoss Cartwright
Konny pirat z beczki
Konny pirat z beczki

PostWysłany: Sro. 13 Wrz. 2006, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T.B. napisał:
Ten czas był ustawiony na 3600 sekund, czyli na godzinę.
Teraz wydłużyłem go do 7200 sekund.

I bardzo dobrze Baranek . Teraz będzie można pomiędzy odczytaniem posta, a napisaniem odpowiedzi na niego poza standardowym seksem jeszcze papierosa zapalić Ale się cieszę! ...
Digi
roczniak
roczniak

PostWysłany: Sro. 13 Wrz. 2006, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety wzrasta też ryzyko przejęcia sesji przez "wrogi element" i napisania czegoś z przejętego konta. Czegoś niekoniecznie zgodnego z intencjami osoby, której konto przejęto :/. Dlatego myślę że w tej sytuacji, przy "odejściu" z forum na czas dłuższy niż kilka(naście) minut należy się ręcznie wylogować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Sro. 13 Wrz. 2006, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Digi napisał:
Niestety wzrasta też ryzyko przejęcia sesji przez "wrogi element" i napisania czegoś z przejętego konta.

Shocked
Można prosić o bliższe wyjaśnienie, bo nic nie zrozumiałam Trudno
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Digi
roczniak
roczniak

PostWysłany: Sro. 13 Wrz. 2006, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno mi to będzie w jakimś "ludzkim" języku krótko wyjaśnić, zwłaszcza że specjalistą od tych spraw nie jestem. Ale spróbuję.

Za każdym razem kiedy logujesz się na forum serwer na którym jest ono umieszczone i Twój komputer "umawiają" się, że uznają coś za napisane przez Ciebie jeśli Twój komputer prześle do serwera specjalną sekwencję liczb i cyfr (coś w rodzaju hasła). Dodatkowo umawiają się, że to "hasło" będzie aktualne tylko przez określoną ilość czasu, albo do momentu ręcznego wylogwania się z forum. Teraz jeżeli ktoś złośliwy będzie chciał napisać coś jako Ty musi "tylko" ustalić jakie "hasło" ma przesłać Twój komputer do serwera. Nie jest to łatwe i wymaga sporej wiedzy, ale jest to możliwe. Dlatego im dłuższy jest czas do autowylogowania, tym większa jest możliwość, że ktoś się podszyje pod Ciebie (ma więcej czasu na odgadnięcie "hasła").

Mechanizm opisałem w dużym uproszczeniu i przybliżeniu.

Mam nadzieję, że odrobinę rozjaśniłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
otak
roczniak
roczniak

PostWysłany: Czw. 14 Wrz. 2006, 08:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked ale namieszałam. to z mojego powodu proszę wrogiego elementu nie wpuszczać... ja już się będę ręcznie logować i obiecuję nie marudzić.
Cytat:
Z tymi kilkunastoma minutami, to bujasz troszkę? Przyznaj się bez bicia.

T.B. no, może troszkę przesadziłam, ale nie bardzo. I nie na faje te przerwy, tylko z powodów szalenie poważnych i pracowitych. Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Komunikaty, obsługa i działanie forum. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: